شستشوی فرش ماشینی

قالیشویی از فرش های دستباف شرقی گرفته تا دونده های پشمی کرکی و فرش ماشینی

فرش ها و قالیچه ها برای بسیاری به سبک مبلمان فردی تعلق دارند. آنها در جنس، اندازه و رنگ متفاوت هستند.این سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان فرش‌ها را تمیز کرد. معمولاً جاروبرقی یا تکان دادن ساده برای بسیاری از فرش‌ها برای حفظ رنگ و بافت خود در طولانی مدت کافی نیست. در چنین مواردی یک نظافت حرفه ای کمک می کند. به خصوص با قطعات مورد علاقه و فرش های باکیفیت، جایگزینی برای خودآزمایی آماتور، با قالیشویی حرفه ای است.

قالیشویی بابل

چیزی فراتر از نظافت خانه معمولی را بر عهده می گیرد. جارو کشیدن یا کوبیدن منظم فرش ها در خانه ممکن است در نگاه اول کثیفی های درشت را از بین ببرد، اما فرش ها با این روش از نظر بهداشتی تمیز نمی شوند. جاروبرقی لایه بالایی گرد و غبار، ماسه و سایر آلودگی ها را از بین می برد. اگر دوباره فرش را تکان دهید، به زودی متوجه خواهید شد که هنوز مقداری کثیفی در لایه های زیرین پنهان شده است. پایه فرش و پارچه پایه قسمت هایی هستند که تمیز کردن آنها در خانه خیلی راحت نیست. هر ماده نیاز به فرآیند تمیز کردن متفاوتی دارد. پارچه های بافته شده یا بافتنی برای حفظ رنگ و محافظت از مواد نیاز به درمان خاصی دارند. جدای از تفاوت در نگهداری و نظافت فرش، عوامل دیگری نیز وجود دارد که نظافت فرش را در منزل شما دشوار می کند. پارچه های حساس نیاز به تمیز کردن ملایم دست دارند که اغلب فضایی برای آن وجود ندارد. علاوه بر این، فرش پس از شستن باید خشک شود. برای اثاثه یا فرش، بسیاری از مردم محصولات ضعیفی مانند پودر شوینده برای شستشوی فرش می خرند. با این حال، برای سطوح گران قیمت و مبلمان روکش شده، برای جلوگیری از تغییر رنگ باید از این نوع تمیز کردن خودداری کنید.

قالیشویی بابل

هر چند وقت یکبار تمیز کردن یا شستن فرش ضروری است؟

به همان اندازه که این سوال ممکن است ساده به نظر برسد، پاسخ های کلی کمی می توان داد. در نهایت، پاسخ به میزان استرس بستگی دارد. فرش‌ها در صورتی که سالی یک‌بار یا هر سه سال یک‌بار آن‌ها را تمیز کند، اگر کمتر مورد استفاده قرار گیرند، سالم می‌مانند. در غیر این صورت، کثیفی می تواند بر دوام فرش تأثیر بگذارد. بنابراین شستشوی فرش نیز نوعی مراقبت است که می تواند نیاز به تعمیرات را از بین ببرد.

قالیشویی بابل

قالیشویی حرفه ای چگونه کار می کند؟

یک قالیشویی حرفه ای شامل دانش کاربردی در مورد انواع مختلف فرش و مواد و تکنیک های مربوط به نظافت است. بسته به جنس فرش، رویکردهای متفاوتی وجود دارد. هنگام تمیز کردن فرش، باید بین کف فرش ( موکت ) و فرش های تکی یا گلیم فرش تمایز قائل شد. کف فرش را فقط می توان در محل تمیز کرد، در حالی که فرش یا گلیم فرش را می توان به قالیشویی منتقل کرد. شستشوی کامل فرش با آب انجام می شود و بنابراین یک تمیز کردن شیمیایی با حلال نیست. شستشو با آب و صابون از مواد محافظت می کند. آب زیاد به فرش کمک زیادی می‌کند، زیرا کمک می‌کند تا ریزترین ذرات کثیفی از بین برود. با این حال، هر فرشی بسته به مواد، ممکن است به مواد شوینده دیگری نیز نیاز باشد. در قالیشویی باباعباس استادان فرش مسئول فرش هستند. آنها جزئیات تعیین کننده ای مانند ماهیت فرش را در نظر می گیرند تا فرش را با روش صحیح تمیز کنند. اول از همه، ماشین های ضربه زنی کثیفی درشت را از بین می برند. آنها اطمینان حاصل می کنند که ماسه و گرد و غباری که ته نشین شده است پاک شده و فرش برای تمیز کردن واقعی آماده است. در مرحله دوم فرش ها را کارمندان به وسیله دستگاه بر روی آن کار می کنند. با استفاده از برس های نرم ، فرش را به آرامی تمیز می کنند. برای حفظ شکل فرش، نحوه خشک شدن آن نیز مهم است. بنابراین آخرین مرحله زهکشی و خشک کردن در حالت آویزان یا به صورت پهن شده در طبقات است. خشک کردن ماشینی برای برخی از فرش ها خطر از دست دادن شکل یا جمع شدن فرش ها را افزایش می دهد. برای این منظور، از اتاق خشک کن استفاده می کند.

مراقبت و از بین بردن لکه از روی فرش

مزیت قالیشویی و قالیشویی حرفه ای در نظافت بهداشتی فرش است. از طریق یک درمان حرفه ای ظاهر و شکل خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند. خدمات دیگری که شامل تمیز کردن فرش می‌شود، درمان‌های محافظت از الیاف یا لکه‌زدایی است. لکه های روی فرش یک مزاحمت روزانه است که به راحتی از روی یک فرش پاک نمی شود. تعداد بسیار کمی فرش را می توان با مواد ساده شست. بنابراین شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی برای از بین بردن لکه ها توصیه می شود. زیرا هرشوینده ای را برای لکه فرش نمی توان استفاده کرد. یک قالیشویی حرفه ای روش و درمان مناسب را برای بدون لکه شدن فرش می داند. اما فقط زمانی که اطلاعات لازم را داشته باشد. اگر می خواهید فرش خود را تمیز کنید، بهتر است به منشا لکه ها اشاره کنید. بسته به الیاف فرش، هر لکه ای را نمی توان به طور کامل پاک کرد. هرچه تمیز کردن سریعتر انجام شود، احتمال براق شدن مجدد فرش در حالت اولیه بیشتر است. از دیگر خدماتی که در قالیشویی شامل می شود می توان به درمان ویژه حاشیه، ترمیم فرش یا درمان بوی بد اشاره کرد. تمیز کردن بوی تازه ای را ایجاد می کند. با این حال، برخی از لکه ها مانند لکه های ادرار برای از بین بردن بوی نامطبوع نیاز به درمان خاصی دارند. آفاتی مانند شب پره ها خطر دیگری برای وضعیت عالی فرش هستند. درمان با الیاف با غیرقابل هضم کردن الیاف برای شب پره، فرش را از این امر محافظت می کند. شرکت هایی که شستشوی فرش و مراقبت از فرش را ارائه می دهند اغلب منسوجات خاص دیگر مانند مبلمان روکش شده را نیز تمیز می کنند. یک سرویس فرش که شامل خدمات حمل و نقل نیز می شود، این سوال را ساده می کند که چگونه فرش را می توان به بهترین شکل حمل کرد.

اعلا قالیشویی در کارخانه باباعباس

قالیشویی باباعباس سالها تجربه در تمیز کردن و مراقبت از منسوجات شما را دارد. ما تمیز کردن انواع فرش شما را به عهده می‌گیریم. در زمینه ما علاوه بر فرش، نظافت پرده، پتو و فرش را به شما پیشنهاد می کنیم. قالیشویی ما شستشوی و مراقبت از فرش را برای شما انجام می دهند. آنها الزامات ویژه موارد مربوطه را در نظر می گیرند و فرآیند تمیز کردن در کارخانه ویا بصورت خشک شویی درمنزل انجام می شود. کارکنان ما به منظور محافظت از الیاف و رنگ، لکه ها را به صورت موضعی و با احتیاط فراوان درمان می کنند. ما مطمئن می شویم که فرش های شما برای مدت طولانی نگهداری می شوند. در صورت تمایل، کارکنان ما می توانند فیبر اضافی را برای محافظت از فرش های شما در برابر آفات ارائه دهند. در قالیشویی باباعباس شما این امکان را دارید که فرش های خود را تمیز کنید.

قالیشویی بابل

آیا نمی خواهید فرش خود را از طریق حمل با سرویس حمل کنید و در عوض در وقت خود صرف جویی کنید؟ سپس از خدمات تحویل ما استفاده کنید! فرش شما را از تمام مناطق مازندران تحویل می گیریم و پس از اعلاشویی آن را برای شما بازمی گردانیم.

دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید