خدمات فرش ماشینی

خصوصیات و ویژگی های شاخص فرش فانتزی مدرن به دیدگاه قالیشویی باباعباس

قالیشویی مدرن باباعباس با اعلاشویی فرش های فانتزی و مدرن

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش ماشین الات پیشرفته در زمینه فرش بافی این محصولات از نظر طرح در دسته های فرش ماشینی سنتی و فرش ماشینی مدرن و کلاسیک تولید می شود .

قالیشویی

فرش های ماشینی سنتی با الهام از طرح و نقوش فرش دستباف اصل بافته می شوند ولی قالی های ماشینی مدرن صرفا برای دکوراسیون های مدرن و کلاسیک امروزی تولید می گردند .

قالیشویی باباعباس

منازل امروزی با سبک و سیاق مدرن و اروپایی طراحی می شوند و فرش های سنتی برای این مکان ها کاربرد ندارد . با توجه به نوع دکوراسیون خانه های امروزی می توان فرش ماشینی مدرن را طوری انتخاب کرد که درعین سادگی و زیبایی با همه وسایل هماهنگی داشته باشد . تنوع فرش ماشینی مدرن به حدی است که می تواند پاسخگوی تمامی انواع سلیقه ها باشد . عمده طرفداران فرش ماشینی مدرن ، جوانان می باشند .

قالیشویی باباعباس


دسته های مختلف فرش های ماشینی مدرن از نظر تعداد شانه و تراکم طولی فرش مدرن ، جنس نخ خاب فرش مدرن ، ابعاد و طرح فرش مدرن با هم متفاوت می باشند .

قالیشویی باباعباس

رنگ های نارنجی و قرمزصورتی ، آبی آسمانی ، کرم ، صدفی و یاسی از رنگ های پرطرفدار فرش ماشینی مدرن هستند . قالی ماشینی مدرن ایرانی با اشکال هندسی بافته می شوند . این محصولات دارای زیر مجموعه هایی چون : فرش مدرن شگی ، فرش مدرن شنل ، فرش مدرن فریز و انواع فرش ماشینی مدرن عروسکی هستند .

قالیشویی باباعباس

فرش های مدرن کیفیت های مختلفی دارند. به عنوان مثال فرش های فانتزی اکثراً 500 شانه و فرش های چهل تکه اکثراً 1200 شانه هستند. بعضاً این امکان برای شما مهیاست که بخواهید طرح و رنگ مورد نظرتان را در شانه و تراکم دیگری بافت کنید.

قالیشویی باباعباس

علاوه بر این، جنس نخ این فرش ها هم بسیار متغیر است. به عنوان مثال فرش های 500 شانه فانتزی عمدتاً از جنس پلی پروپیلن و فرش های چهل تکه عموماً از جنس اکریلیک هیت ست شده هستند.

قالیشویی باباعباس

به منظور خرید فرش فانتزی مدرن نیاز است که به صورت کامل با ویژگی های این فرش ها آشنا باشید.

قالیشویی باباعباس
  • اولین ویژگی این فرش ها مربوط به ویژگی فنی آن‌ها است. عمده این فرش ها 500 شانه با تراکم 1000، از جنس پلی پروپیلن و با طرح های خاص و منحصر به فرد هستند. البته برخی طرح های فانتزی 700 شانه هستند ولی کمتر پیش می آید که چنین اتفاقی بیافتد.
  • دومین خصوصیت بارز این فرش ها به رنگ آن‌ها برمی گردد. عموماً رنگ هایی که در این فرش ها استفاده می شود رنگ های خاص تر و یا به اصطلاح جیغ‌تر هستند. مثلا صورتی و یا بنفش و … .
  • سومین ویژگی و خصوصیت آنها مربوط به طرحشان است. طرح این فرش ها بسیار متفاوت از فرش های کلاسیک است. شاید بتوان گفت که سبک طراحی آنها همچون سبک طراحی و نقاشی مدرن است.
  • چهارمین ویژگی آن است که عموم این فرش ها در مقایسه با سایر فرش ها سایزهای کوچک تری دارند. کمتر پیش می آید که یک فرش فانتزی مثلا 12 یا 9 متری پیدا کنید.
قالیشویی باباعباس

قیمت فرش فانتزی مدرن

قیمت های قالیشویی مدرن باباعباس برای انواع فرشهای یکسان می باشد

از آنجایی که قیمت ها در طول زمان متغیرند، تنها می توان به فاکتورهایی که روی قیمت این فرش ها اثر دارند اشاره دارد.

قیمت این فرش ها تحت تاثیر چندین عامل است.

قالیشویی باباعباس

اولین عامل شانه است. از آنجایی که شانه این فرش ها 500 است به نسبت سایر فرش های ماشینی قمیت مناسب تری دارند. همچنین تراکم متوسط هم دیگر عامل موثر بر قیمت است. تراکم این فرش ها عمدتاً 1000 است. جنس نخ سومین فاکتوری است که روی قیمت فرش فانتزی موثر است. جنس نخ این فرش ها عموماً از پلی پروپیلن است. پلی پروپیلن از خانواده پلی استر و در واقع ارتقاء یافته پلی استر است. این جنس نخ در فرش های کودک هم استفاده می شود.

قالیشویی باباعباس


فرش ماشینی فانتزی مدرن که با الیاف پلی استر ، آکریلیک ، پشم و یا پلی پروپلین بافته می شود . این فرشهای ماشینی زیبا به دلیل داشتن پرزهای بلند بسیار نرم و لطیف هستند . قالی ماشینی مدرن پرزبلند در دسته های فرش تک رنگ فانتزی مدرن ، فرش سه بعدی فانتزی و فرش فانتزی معمولی تولید می گردد . فرش های ماشینی تک رنگ بهترین انتخاب برای مکان های شلوغ و کوچک می باشند و فضا را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهند .

قالیشویی باباعباس


فرش ماشینی فریز از دیگر فرش های مدرن فانتزی است .  این محصولات بسیار با دوام و لطیف می باشند و شباهت زیادی به گلیم فرش و جاجیم دارند . دوام و استحکام بالای این فرش ها سبب شده تا از فرش مدرن فریز در مکان های پر رفت و امد استفاده گردد .
قالی های ماشینی مدرن شنل بر خلاف فرش های مدرن دارای خاب کوتاهی هستند و مقاوت بالایی در برابر شست و شو و عوامل محیطی از خود نشان می دهند .

قالیشویی باباعباس


فرش ماشینی مدرن ابرنگی اکریلیک از جدیدترین و محبوبترین فرش ماشینی مدرن است که دارای رنگ های جذاب و طراحی گیرا می باشد . این محصولات جدید مدرن در فضاهایی مانند اشپزخانه ، اتاق خواب و فرش پادری به کار می روند .

قالیشویی باباعباس


قالی های مدرن کهنه نما از دیگر فرش های ماشینی مدرن جدید می باشند که با نمادی از فرش های عتیقه به صورت طرح کهنه تولید می شوند .

قالیشویی باباعباس

این قالی های جدید مدرن با نام ویتینج برای پذیرایی های مدرن استفاده می گردند . برای کهنه نما کردن قالی های ماشینی مدرن ویتینج ، فرش با موادی با نام هیپو کلریت کلسیم که یک ترکیب شیمیایی است شسته می شود تا به حالت کهنه نمایان شود . فرش های جدید مدرن کهنه نما1200 شانه دارای ابعاد استاندارد بوده و برای برای مکان هایی چون آشپزخانه و راهرو ها بهترین انتخاب خواهند بود .

قالیشویی باباعباس


تولید کنندگان فرش ماشینی مدرن کاشان با تولید فرش های مدرن عروسکی توانسته اند از برند های معروف فرش ماشینی مدرن عروسکی شوند . فرش های ماشینی عروسکی مدرن کاشان با الیاف درجه یک دارای ویژگی هایی چون : شاد بودن طرح و رنگ ، عدم ایجاد حساسیت ، لطافت در بافت و الیاف ، قابلیت شست و شوی بالا و عدم جذب آلودگی بافته می شوند . قالی های ماشینی ترک ایرانی نیز از دسته فرش ماشینی جدید مدرن محسوب می شود و با رنگبندی شاد و جذابی که دارد قابلیت هارمونی با انواع دکوراسیون ها را دارد .

قالیشویی باباعباس

تولید فرش ماشینی جدید مدرن


برای تولید فرش های ماشینی مدرن فانتزی از الیاف مخصوصی استفاده می شود . این الیاف عبارتند از : الیاف آکریلیک هیت ست ، پلی استر و بی سی اف . الیاف به کار رفته در فرش های مدرن شامل نخ تار ، پود و خاب می شوند . فرش ماشینی مدرن اکریلیک ، فرشی ضد حسایت و بدون پرز است و قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به دیگر فرش های مدرن دارد . قابلیت شست و شوی راحت فرش های اکریلیک مدرن بسیار مهم است زیرا از بروز حساسیت و الرژی جلوگیری می کند .

قالیشویی باباعباس


قالی های مدرن ماشینی طراحی خاصی نداشته و نقوش و طرح ان به راحتی قابل تشخیص است . این فرش های ماشینی جدید با تراکم های بالا بافته می شوند تا از ظرافت و دوام زیادی برخوردار شوند . نخ تار و پود فرش های ماشینی مدرن معمولا از الیاف صد در صد پنبه می باشد .

قالیشویی باباعباس

پنبه لطافت و نرمی فرش مدرن را افزایش می دهد . برای تولید فرش های جدید فانتزی و مدرن از دستگلاه های بافندگی پیشرفته و به روز استفاده می شود تا فرش مدرن بدون عیب و نقص باشد .

قالیشویی باباعباس

تعداد رنگی که در این فرش های ماشینی پرفروش به کار می رود هشت رنگ طبیعی است . فرش ماشینی مدرن هشت رنگ بسیار مرغوب و پرفروش می باشد و مورد توجه تمامی مشتریان قرار دارد . برای تولید ابعاد فرش های جدید فانتزی و مدرن از ابعاد کوچک و سفارشی استفاده می کنند زیرا ابعاد بزرگ فرش مدرن کاربرد زیادی ندارد و بیشتر خریداران به دنبال خرید فرش ماشینی مدرن سایز کوچک می باشند .

قالیشویی باباعباس


فرش های ماشینی مدرن درجه یک به هیچ وجه دچار ایراداتی از قبیل بافت غلط ، نخ دررفتگی و کم و زیاد شدن گره ها ، کم و زیاد بودن ابعاد با سایز از پیش تعیین شده و … نمی باشند و بالاترین درجه کیفیت را دارا هستند .

قالیشویی باباعباس


شرکت ها اغلب برای تولید فرش های جدید فانتزی مدرن از الیاف درجه یک و مرغوب استفاده می کند . این شرکت ها محصولات مدرن تولید شده را در فروشگاه انلاین کالا فرش به صورت غیر حضوری به فروش می رساند .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید