شستشوی مبلمان

نحوه شستشو و آبکشی تشک خوشخواب

آیا به خدمات خانگی حرفه ای و قابل اعتماد نیاز دارید؟
قالیشویی باباعباس

یکی از مواردی که معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرد، تشک تخت است. بسیاری از مردم از فکر خانه تکانی برای عید و نظافت خانه صرفاً مواردی مانند شستن فرش، نظافت مبل ها، نظافت آشپزخانه و مرتب کردن اتاق ها را نادیده می گیرند. مردم به طور متوسط ​​بیش از یک سوم عمر خود را در رختخواب می گذرانند! و طبیعی است که تشکی که روی تخت قرار می گیرد چقدر در معرض انواع عفونت ها قرار می گیرد و محیط مناسبی برای رشد انواع باکتری ها و قارچ ها فراهم می کند.

قالیشویی باباعباس

در نتیجه در اهمیت نظافت دوره ای تشک و آشنایی با روش شستشو و آبکشی تشک شکی نیست. در واقع اگر تشک به موقع تمیز نشود و فرد شب ها در مکانی غیر تمیز بخوابد، احتمال انتقال بیماری های مختلف به او افزایش می یابد و کیفیت خواب کاهش می یابد. در عین حال شستن تشک کار ساده ای نیست و ترفندها و مهارت های خاص خود را می طلبد. در این مقاله با ما همراه باشید تا تعدادی از این طرفداران را به شما معرفی کنیم.

قالیشویی باباعباس

چگونه از کثیف شدن تشک جلوگیری کنیم؟

استفاده از چند راه حل ساده می تواند از آلودگی عمیق تشک جلوگیری کند. یکی از راه حل هایی که احتمالا با آن آشنا هستید، استفاده از روتختی یا روتختی تشک است. روتختی با کیفیت، آلودگی های لباس، بدن، اشیاء متفرقه و هر چیز دیگری را که روی تخت وجود دارد جذب می کند و تا حد امکان از آلودگی تشک جلوگیری می کند. دقیقا به همین دلیل است که بسیاری از مادران بر استفاده اجتناب ناپذیر از روتختی روی تشک تاکید می کنند!

قالیشویی باباعباس

انواع روتختی و روتختی در بازار موجود است. توصیه می کنیم حتماً روکشی با مواد قابل قبول داشته باشید، زیرا بیشتر آلودگی ها را به خود جذب می کند و زحمت شستشوی تشک را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین شستشوی روتختی و روتختی حداقل ماهی یکبار توصیه می شود تا سطح تشک کثیف نشود و همیشه سطح تمیزی داشته باشد. به این ترتیب نیازی به شستشوی مداوم تشک نخواهید داشت و به راحتی روکش را از روی تشک باز کرده و تمیز خواهید کرد.

قالیشویی باباعباس

البته طبیعی است که شستن روکش برای هر اندازه کثیفی تشک کافی نیست و مقداری از کثیفی آن به حدی است که تشک باید شسته شود. در این شرایط است که درپوش باید با دقت باز شود و فرآیند شستشوی تشک آغاز شود.

قالیشویی باباعباس

مراحل شستشو و نحوه شستشوی تشک راحت چیست؟


پتو، ملحفه، روکش کوسن، روکش تشک و حتی پتو را می توان به راحتی در ماشین لباسشویی شست. اما ابعاد تشک به گونه ای است که فقط با دست تمیز می شود. در نتیجه بهتر است به صورت اصولی پیش برویم و مراحل را یکی یکی انجام دهیم. این مراحل عبارتند از:

قالیشویی باباعباس

1- تشک را جاروبرقی بکشید

در مرحله اول باید سطح تشک و نقاط کور آن را از هر گونه اجسام اضافی تمیز کنید. برای این کار به کمک یک سری جاروبرقی مخصوص تشک را جارو کنید و گوشه ها به خصوص گوشه های آن را تمیز کنید. در برخی از قسمت های تشک، موجودات ریز تکثیر شده اند که به راحتی با جاروبرقی جدا می شوند.

قالیشویی باباعباس

2- تشک را بشویید و لکه های روی آن را پاک کنید

هنگام استفاده از تشک، ممکن است لکه های مختلفی روی آن ظاهر شود. از بین بردن این لکه ها یکی از مراحل اصلی در فرآیند شستشوی تشک است و باید با دقت انجام شود و با توجه به نوع لکه و نوع تشک از روش خاصی برای شستشو استفاده شود.

قالیشویی باباعباس

ما به طور کلی دو نوع تشک داریم: فنری یا معمولی. اینکه کدام نوع تشک یکی از این دو مدل است در انتخاب روش نظافت موثر است. از آنجایی که استفاده از آب گرم می تواند قارچ ها و باکتری ها را به خوبی از بین ببرد، اما در عین حال به فنرها و فلزات آسیب رسانده و باعث زنگ زدگی آنها می شود، بنابراین برای تشک های فنری توصیه نمی شود و استفاده از اسپری های ضد زنگ یا الکل سفید توصیه می شود. به جای استفاده از آب گرم و ایجاد رطوبت بالا، لکه های روی این نوع تشک ها را پاک کنید (برای تشک های معمولی و معمولی عالی است).

قالیشویی باباعباس

برای شستن تشک هایی که فنر ندارند اما می توانید تشک را در حیاط یا حمام پهن کنید و مواد ضدعفونی کننده (یا سرکه سفید) را روی i اسپری کنید.

قالیشویی باباعباس

3- بوی بد تشک را از بین ببرید

اگر روتختی مرتب تمیز نشود و آلودگی های آن به تشک سرایت کند، خوابیدن روی تشک به زودی مشکل ساز می شود. زیرا بوی عرق، بوی جوراب و مواردی از این قبیل در آن نفوذ می کند و در هنگام استراحت فرد را آزار می دهد. برای رفع این مشکل کافی است به روش تشک مقداری جوش شیرین بپاشید و بگذارید حدود 2 ساعت بماند. سپس جوش شیرین را از تشک جمع کنید و از بوی عرق و لکه لذت ببرید. این جوش شیرین به از بین بردن لکه ها نیز کمک می کند.

قالیشویی باباعباس

4- در صورت امکان تشک را در معرض آفتاب قرار دهید

در مرحله آخر پس از شستشوی خوب، بهتر است تشک را آبکشی و خشک کنید. نحوه شستشوی تشک راحت به این صورت است که ابتدا روی آن آب گرم بپاشید و سپس با حوله خشک کنید. سپس تشک را در هوای آزاد قرار دهید یا پنجره را باز کنید تا هوا جریان داشته باشد و نور خورشید به تشک بتابد. این امر باعث از بین رفتن بسیاری از میکروارگانیسم های داخل تشک و میکروارگانیسم هایی می شود که با شستشو، آبکشی و جاروبرقی از بین نرفته اند و تشک عمر طولانی تری خواهد داشت.

قالیشویی باباعباس

چند نکته در مورد نحوه شستن و آبکشی تشک راحت

  • روش های فوق معمولا در شستشوی اصولی کار می کنند. اما برای تمیز کردن هر چه بیشتر تشک می توانید آن را به صورت عمودی بچرخانید و از بالا به پایین بشویید. همچنین شستشوی تشک در از بین بردن بوی بد تشک خواب، از بین بردن موجودات بیماری زا و تمیز کردن تشک موثر است.
  • البته بخاری که از بخارشوی خارج می شود معمولا قابلیت از بین بردن لکه ها را ندارد.
  • به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر روکش تشک و روبالشی را تمیز کنید، تشک شما تمیزتر خواهد بود و دوام بیشتری خواهد داشت.
قالیشویی باباعباس

در آخر باید گفت که :

همانطور که مشاهده کردید، شستشو و نظافت تشک کار چندان دشواری نبوده و به شرطی که به صورت اصولی صورت بگیرد و با نحوه آبکشی تشک خوشخواب آشنایی وجود داشته باشد، به سادگی انجام پذیر است.

قالیشویی باباعباس

با این وجود اما اگر تشک شما مدت ها است که تمیز نشده و آلودگی به عمق آن نفوذ کرده است، بهتر است کار نظافت آن را به شرکت های معتبر قالیشویی بسپارید که کار شستشو، لکه بری و خشکشویی تشک خوشخواب شما را با دستگاه انجام می دهند و بدون وارد آوردن هیچگونه آسیب به آن، در کمترین زمان تشک را در محل تحویل می دهند.

قالیشویی باباعباس
قالیشویی باباعباس
قالیشویی باباعباس
قالیشویی باباعباس
قالیشویی باباعباس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید