خدمات فرش ماشینی

رفوگری فرش

رفوگری فرش مکمل هنر قالی بافی است و رفوگری یکی از خدمات قالیشویی باباعباس بابل می باشد.

قالشویی بابل باباعباس

ارزش هنر رفوگری زمانی آشکار می شود که یک فرش گرانبها در اثر رطوبت، پوسیدگی یا بید زدگی، آتش سوزی و حوادث دیگر آسیب ببیند. در این زمان هنر رفوگری به کمک فرش می آید و آسیب های آن را ترمیم می کند و دوباره به فرش زیبایی می بخشد.

هر قالی بافی باید کم و بیش با رفوگری آشنا باشد تا در مواقع لزوم بتواند نیاز خود و دیگران را برطرف کند. البته مهارت در این زمینه نیاز به آموزش، تمرین و کسب تجربه دارد که قالیباف تازه کار به تدریج بر آن مسلط خواهد شد.

قالشویی بابل باباعباس

رفوکاری فرش

به طور کلی رفوگری فرش باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود. در غیر این صورت، مبتدی یا ناآشنا ممکن است آسیب به فرش را افزایش دهد. بنابراین صاحبان فرش باید در انتخاب قالیشویی خود بسیار دقت کنند.

اما به طور کلی رفوگری شامل عملیات های مختلفی است که هر کدام بر اساس آسیب های موجود است. متخصصان این رشته آسیب های فرش را به سه گروه آسیب های با درجه پایین، آسیب های درجه متوسط و آسیب های شدید تقسیم می کنند.

قالشویی بابل باباعباس

صدماتی مانند گره زدن، ترمیم ریشه فرش، بافت و کرک شدن معمولاً در گروه اول یعنی جراحات کم درجه قرار می گیرند. آسیب های دیگر مانند سوختگی، لک، لکه، پوسیدگی قسمتی از فرش و پارگی های جزئی از جمله آسیب های دسته دوم هستند.

همچنین پارگی کامل فرش، سوختگی شدید، جدا شدن فرش و قسمتی از فرش از جمله آسیب های درجه سه است. برای رفع تمامی این آسیب ها لازم است فرش را به یک رفوگر کاربلد وحرفه ای و با تجربه سپرده شود.

نقش برجسته چیست؟

رفوگری یکی از خدمات قالی بافی یا قالیشویی است که می توان آن را بازسازی و ترمیم قسمت هایی از فرش که دچار خسارت، پوسیدگی و پارگی، آسیب، سوختگی و … شده اند، تعریف کرد.

رفوگری فرش توسط قالیشویی ها و یا افراد مجرب در حرفه فرش دوزی انجام می شود. رفوگری فرش یکی از پر درخواست ترین خدمات در قالیشویی ها می باشد.

قالیشویی بابل بابا عباس

قیمت رفوگری فرش دستباف بیشتر از رفوگری فرش ماشینی است. تعمیر فرش یا رفوگری فرش خدماتی است که فقط باید توسط افراد مجرب انجام شود. اگر به دنبال آموزش رفوگری هستید بهتر است آموزش رفوگری فرش دستباف را با افراد با تجربه در این زمینه مشاهده کنید.

قالیشویی بابل بابا عباس

نحوه رفوگری

در رفوگری فرش بلژیکی ابتدا باید فرش مورد نظر را کاملاً پهن کرد و پشت و جلو آن را به دقت بررسی کرد و نوع و میزان آسیب دیدگی را مشخص و ثبت کرد.

آسیب را باید با بررسی کامل پشت و روی فرش که ممکن است ضایعات سطحی یا عمیق باشد، شناسایی کرد. رفوگر برای هر یک از این آسیب ها روش خاصی را برای رفوگری که نیاز باشد انتخاب می کند.

قالیشویی بابل بابا عباس

در بازسازی، عیوب مانند کج راهی ها و پارگی باید برطرف شود. عملیاتی مانند رفوگری فرش تنها توسط رفوگرهای متخصص قابل انجام است و باید در انتخاب این رفوگرها نهایت دقت را به خرج دهید.

قالیشویی بابل بابا عباس

ابزار نقش برجسته فرش

قلاب، درفش، خواب پشت، دفتين، قيچی، دم باريک(انبردست)، سوزن دردواندازه كوچك وبزرگ، نخ پود، نخ پنبه ای(چله)، نخ ابريشمی، ظرف آب، تخته، چارچوب چكش، ميخ كش، اتو، كيله، ميخ.

قالیشویی بابل بابا عباس

نخ های رنگی با توجه به رنگ بافت فرش و بسته به کهنه و کم رنگ بودن فرش باید نخ های انتخاب شده برای فرش و همچنین نخ ها و پودها را رنگرزی کرد.

نقشه قسمتی از فرش که از بین رفته باید از قسمت های مشابه و سالم فرش تهیه شود.

قاللیشویی بابل باباعباس

انواع منبت فرش

رنگ آمیزی تخصصی

در زمینه رنگرزی تخصصی می توان به تعمیر فرش و رنگرزی انواع فرش دستباف که در اثر تماس با آب دچار تداخل رنگ شده اند اشاره کرد.

قاللیشویی بابل باباعباس

تعمیر سوختگی فرش

این شاخه همچنین شامل ترمیم سوختگی های سطحی و عمیق انواع فرش های دستباف و ماشینی می باشد.

ترمیم ریشه انواع فرش

تعمیر ریشه انواع فرش ماشینی و دستبافت به صورت کاملا تخصصی توسط روفگر با تجربه قالیشویی که جهت زیبایی و از آسیب دیدن فرش شما جلوگیری می کند.

قالیشویی بابل باباعباس

تعمیر فرش

تعمیر فرش و پوسیدگی فرش دستباف آسیب دیده برای تضمین کیفیت کار و نامشخص بودن محل لانه در کمترین زمان ممکن.

قالیشویی بابل باباعباس

مرمت فرش فانتزی

ترمیم فرش و باز سازی پوسیدگی انواع قالی‌های دستبافت آسیب دیده به ضمانت کیفیت کار و غیر قابل تشخیص بودن محل رفو شده در کوتاهترین زمان ممکن.

قالیشویی بابل باباعباس

تعمیر فرش چرم

تعمیر انواع فرش چرم به صورت تخصصی و تعویض قسمت های فرسوده و آسیب دیده با تکه‌های سابیده خود قالی و تضمین کیفیت و عمر قالی بعد از تعمیر و مرمت.

قالیشویی بابل باباعباس

ثبت سفارش رفوگری فرش چگونه است؟

در صورت نیاز به دریافت خدمات برجسته سازی فرش می توانید از خدمات قالیشویی باباعباس در وب سایت و یا از طریق تماس با ما استفاده نمایید.

قالشویی بابل باباعباس

کارشناسان حاضر در این مجموعه پس از ثبت درخواست رفو فرش شما را مورد بررسی قرار می دهند. با توجه به توضیحات شما، زمانی که درخواست رفوگری فرش خود را ارسال می کنید، قیمت رفوگری پیشنهادی خود را برای شما ارسال می کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید