دسته‌بندی نشده
موضوعات داغ

نحوه استفاده از دستگاه خشک شویی قالی و موکت

اگر چه نحوه زندگی‌های اخیر باعث شده است که فرش‌های شما کمتر از قبل کثیف شوند، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای شستن آنها آورده شده است.

قالیشویی بابل باباعباس

شما یک دستگاه خشک شویی خریده اید. حالا چی؟ ما توصیه هایی داریم که به شما کمک می کند تا از اشتباهاتی که می تواند به فرش های شما آسیب برساند اجتناب کنید و بهترین تکنیک را برای جلوه دادن آنها پیدا کنید.

قالیشویی بابل باباعباس

هیچ راه حلی وجود ندارد: تمیز کردن فرش های شما کار بزرگی است. و اگر شما درست عمل نکنید ، وضعیت بدتر از قبل، با جا ماندن تکه های صابون یا لایه های مرطوب و کپک زده قرار بگیرید.

قالیشویی بابل باباعباس

اما برای شروع به تمیز کردن باید ماه های گرم سال را انتخاب کنید . ماه‌های گرم‌تر برای تمیز کردن فرش بهترین هستند، زیرا می‌توانید پنجره‌ها را باز کنید تا همه چیز خشک شود.

قالیشویی بابل باباعباس

نظافت با برنامه ریزی

این کاری نیست که در لحظه آخر انجام شود. مهم ترین چیزی که باید داشته باشید زمان است. اگر می خواهید فرش های خود را بشویید، اولین کاری که باید انجام دهید برنامه ریزی است. فرش تا چند ساعت پس از اتمام کار همچنان خیس خواهد بود. اگر از یک پاک کننده با کیفیت خوب استفاده کنید و فرش را بیش از حد خیس نکنید، رایج ترین تخمین پنج یا شش ساعت است. اما ممکن است 24 ساعت طول بکشد تا کاملا خشک شود. بهترین گزینه این است که زمان را روز جمعه بگذارید تا زمان بیشتری برای خشک شدن به کار دهید . در غیر این صورت، هنگامی که مبلمان را دوباره به داخل جا به جا می کنید، نقاطی که مبلمان کف را می پوشاند یا لمس می کند مرطوب باقی می ماند. این روی توده فرش تأثیر می گذارد و ممکن است آن را در معرض خطر کپک قرار دهد.

قالیشویی بابل باباعباس

مبلمان خود را جابجا کنید

در صورت امکان، اتاق به اتاق فرش خود را تمیز کنید. یک اتاق را انتخاب کنید و تمام مبلمان را بردارید. اگر نمی توانید همه چیز را بیرون بیاورید، اتاق را به صورت قسمتی تمیز کنید.

همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که حیوانات خانگی نمی‌توانند وارد اتاق شوند، در حالی که فرش هنوز خیس است.

قالیشویی بابل باباعباس

پاکسازی ابتدایی

هنگامی که فضایی را خالی کردید، فرش را به خوبی جاروبرقی بکشید. در حالت ایده آل، دو بار از آن عبور کنید. بار اول، در طول اتاق طوری حرکت کنید که انگار در حال راه رفتن مستقیم هستید. سپس از یک گوشه به صورت مورب جاروبرقی بکشید.

ایده این است که پرز را بلند کنید و قبل از اینکه فرش را خیس کنید، تا حد ممکن کثیفی، مو و کرک اضافه را از روی فرش پاک کنید.

می دانم که رد کردن این مرحله وسوسه انگیز است، اما مطمئن شوید که کتابچه راهنمای قالیشویی و دستورالعمل های خود را بخوانید. حتی اگر قبلا از دستگاه استفاده کرده باشید، مقدار و نوع ماده شوینده مورد استفاده می تواند بین برندها و مدل ها متفاوت باشد. طبق توصیه ها، پاک کننده خود را با مواد شوینده و آب پر کنید.

قالیشویی بابل باباعباس

اگر فرش شما به خیلی کثیف است وسوسه نشوید که مایع پاک کننده بیشتری اضافه کنید زیرا در نهایت صابونی در فرش خود دارید که بیرون نمی آید.

مطمئن شوید که مخزن آب را بیش از حد پر نکنید زیرا ممکن است دستگاه به درستی کار نکند. دستورالعمل های مربوط به استفاده از آب گرم یا سرد را دنبال کنید.

قالیشویی بابل باباعباس

آب و مواد شوینده

اگر این گزینه را دارید، آب گرم بهترین کار را خواهد داشت. از آب خیلی داغ استفاده نکنید بیشتر دستورالعمل های پاک کننده به شما می گویند که آب جوشیده یا مایکروویو را در مخزن قرار ندهید، زیرا آبی که خیلی داغ است ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند

اگر فرش های پشم خالص یا پشمی دارید، از آب خنک تر استفاده کنید. قالیشویی نباید روی فرش ها و فرش های بی رنگ یا روی ابریشم، جوت یا چرم استفاده شود.

قالیشویی بابل باباعباس

در برخی ممکن است که مواد شوینده را به مخزن آب تمیز اضافه کنید. و برخی دارای یک محفظه جداگانه مواد شوینده هستند . همچنین ممکن است برای یک برند پاک کننده خاص توصیه شده باشد. سعی نکنید مایع شوینده ترکیبی بسازید.

در مرحله بعد، به دنبال لکه های به خصوص روی فرش باشید. شما باید آنها را از قبل به صورت دستی پاک کنید. فرش شوی شما ممکن است برای تمیز کردن پله ها و اثاثه یا لوازم داخلی یک اتصال مخصوص به همراه داشته باشد. شما همچنین می توانید از آین ابزارک ها برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید.

قالیشویی بابل باباعباس

فرش خود را از قبل تمیز کنید. اگر لکه‌های قدیمی و خشک شده دارید، ممکن است استفاده از لکه‌بر جداگانه مؤثرتر باشد.

این تکه ها را خیلی خیس نکنید زیرا به درستی خشک نمی شوند و در نهایت ممکن است کپک زده و لکه دار شوند.

قالیشویی بابل باباعباس

روش تمیز کردن

این را در هنگام تمیز کردن در نظر داشته باشید: مرطوب تر بهتر نیست. بدترین اشتباهی که می توانید در تمیز کردن فرش انجام دهید خیس شدن بیش از حد فرش است. دستگاه فرش شوی طوری طراحی شده است که بهترین کارایی را برای پاک کردن کثیفی از قسمت بالای فرش یعنی پرزها دارند.

قالیشویی بابل باباعباس

هنگامی که برای شروع تمیز کردن آماده شدید، دستگاه خود را به دورترین نقطه از در ببرید. شما نمی خواهید در هیچ منطقه ای دو بار بروید. همچنین می خواهید مدت زمانی را که روی فرش خیس می گذرانید به حداقل برسانید. شما باید یک بار از روی آن رد شوید، وقتی برگشتید تا آن را بشویید، و این به اندازه کافی مشکل آفرین خواهد بود.

احتمالاً دستگاه شما بسته به نوع فرش و میزان کثیفی تنظیمات متفاوتی خواهد داشت. ممکن است بخواهید از تنظیمات بالاتر برای مناطقی از فرش که افراد اغلب در آن راه می روند و از تنظیمات سبک تر برای مناطق اطراف لبه اتاق استفاده کنید.

قالیشویی بابل باباعباس

از گوشه اتاق شروع کنید و در یک خط مستقیم به دیوار مقابل تمیز کنید. سپس بچرخید و در جهت مخالف برگردید. شما باید به صورت راه راه تمیز کنید انگار که در حال چمن زنی هستید.

قالیشویی ها قرار نیست در جهت های تصادفی به اطراف فشار داده شوند. تا می توانید به دیوار یا قرنیز نزدیک شوید. دقت کنید که نوارها کمی روی هم قرار بگیرند تا هیچ بخشی از فرش را از دست ندهید.

قالیشویی بابل باباعباس

با چه سرعتی باید تمیز کرد؟

با سرعت آهسته حرکت کنید. کار یک قالیشویی به این صورت است که فرش را با آب تمیز و صابون پاشیده و سپس آن را به سمت بالا می مکد. اگر خیلی سریع حرکت کنید، زمانی برای تکمیل این فرآیند نخواهد داشت و یا نمی تواند یک نقطه را تمیز کند یا آب کثیف راروی فرش جا می گذارد.

هر چه آهسته تر پیش بروید، تمیزی عمیق تر است. اما به طور کامل متوقف نشوید وگرنه فرش را خیلی خیس خواهید کرد. اگر نیاز به استراحت دارید، بلافاصله تمیزکننده را خاموش کنید و از همان نقطه شروع کنید.

قالیشویی بابل باباعباس

مخازن آب را عوض کنید

مراقب مخازن آب باشید. هنگامی که مخزن آب کثیف پر شود، تمیزکننده شما به شما هشدار می دهد. بلافاصله توقف کنید تا آن را خالی کنید و مخزن تمیز را دوباره پر کنید. بسته به بزرگی منطقه ای که می خواهید تمیز کنید، ممکن است مجبور شوید مخزن ها را بیش از یک بار عوض کنید.

در صورت امکان مخزن را در بیرون یا داخل توالت خود خالی کنید. آب را در سینک یا دوش خود نریزید زیرا ممکن است مجرای فاضلاب را مسدود کند.

قالیشویی بابل باباعباس

آبکشی کنید

اگر فرش خیلی کثیف است، ممکن است بخواهید دو بار از اتاق عبور کنید، اما باید توصیه‌هایی را که در دفترچه راهنمایتان در این زمینه وجود دارد، دنبال کنید.

پس از اتمام تمیز کردن، مخزن آب را با آب سرد پر کنید. این بار مواد شوینده اضافه نکنید. از گوشه دور شروع کنید و یک بار دیگر از اتاق عبور کنید. این کار به شستشوی فرش کمک می کند و هرگونه صابون و آب کثیف محبوس شده در الیاف را از بین می برد. استفاده از آب سرد از کف کردن مجدد مواد شوینده جلوگیری می کند.

قالیشویی بابل باباعباس

و در پایان

وقتی کارتان تمام شد، قبل از اینکه اثاثیه را به داخل برگردانید، فرش را تا جایی که ممکن است خشک کنید. اگر می‌توانید پنجره‌هایتان را باز کنید. اگر فن یا رطوبت گیر دارید، آنها را در اتاق نصب کنید. در صورت امکان اتاق را به مدت 24 ساعت خالی بگذارید. اگر نه، حداقل پنج ساعت فرصت خشک شدن بدهید .

مخازن آب پاک کننده خود را خالی کرده و بشویید و قبل از گذاشتن آن ها را کنار بگذارید تا خشک شوند.

قالیشویی بابل باباعباس

خشک شویی اثاثیه دیگر مانند مبل ها

بسیاری از دستگاهای خشک شویی قالی دارای سر تمیزکننده کوچکتری هستند که می توان از آن روی اثاثه یا تشک استفاده کرد. قبل از انجام این کار، بررسی کنید که پارچه ای مبل که می خواهید آن را تمیز کنید رنگ ثابتی داشته باشد و بدون آسیب تمیز شود.

دفترچه راهنمای دستگاه خشک شویی شما باید اطلاعاتی در مورد پارچه های سازگار داشته باشد. مانند خود فرش، مطمئن شوید که پارچه را بیش از حد خیس نکنید و قبل از استفاده زمان زیادی به آن بدهید تا خشک شود.

اگر به دنبال یک دستگاه خشک شویی هستید، این قسمت را از دست ندهید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید