شستشوی مبلمان

به گزارش گروه کارشناسان قالیشویی باباعباس:

روش‌های شستشوی کوسن مبل

ثبت درخواست “مبل شویی” دسترسی به بهترین متخصصین

شستشوی کوسن مبل از سری اقدامات ضروری در زیبایی و تمیز جلوه دادن فضای منزل به شمار می‌آید.

روش‌های زیادی برای شستشوی کوسن در منزل با مواد شوینده در دسترس وجود داشته که شما را در تمیز کردن ساده این وسایل همراهی می‌کند. از آنجایی که مبلمان وسیله‌ای برای استراحت روزانه و پذیرایی میهمان است، همواره در معرض آلودگی و کثیفی است.

شستشوی کوسن مبل که از آن به عنوان بالشتک مبلمان نیز یاد می‌شود، با ترفند‌های جذاب و ساده‌ای در منزل قابل انجام است. در واقع شستشوی کوسن را می‌توان یکی از مراحل اصلی تمیز کردن مبلمان در منزل دانست. از این رو پروسه رسیدگی به نظافت و تمیزی مبلمان با شستشوی کوسن مبل تکمیل می‌شود.

قالیشوییقالیشویی و مبل شویی اباعباس و مبل شویی اباعباس

شستن کوسن مبل راحتی با روش‌های مختلفی مثل شستن کوسن مبل در لباسشویی، شستن کوسن مبل با بخارشوی و مواردی از این قبیل همراه است. در این میان جنس پارچه کوسن مبل در هنگام استفاده از روش‌های شستشوی کوسن و انتخاب مواد شوینده بسیار حائز اهمیت است. مثلا شستشوی کوسن هنگام تمیز کردن مبل پارچه ای، تمیز کردن مبل مخمل یا تمیز کردن مبل رنگ روشن یا تیره متفاوت است.

در این مقاله آموزشی ما با معرفی چندین روش کاربردی برای شستشوی کوسن در منزل با شما همراه هستیم.

اهمیت شستسوی کوسن مبل

نقش شستن کوسن مبل که از دسته لوازم دکوری و تزییناتی منزل به شمار می‌آید در نشان دادن تمیزی فضای اطراف بسیار پر رنگ است. کوسن مبلمان که بالشتک نیز نامیده می‌شود در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت زیبایی و جذابیت خاصی به محیط بخشیده و جلوه مبلمان را بیشتر می‌کند. همین در دید بودن کوسن مبل بر اهمیت رسیدگی به نظافت و تمیزی این وسایل می‌افزاید.

شستشوی کوسن مبل در منزل در هنگام مواجهه با لکه‌های کثیفی و آلودگی بر سطح این المان‌های دکوری به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. توجه به این نکته که روش تمیز کردن کوسن مبل به مانند مبل نبوده در شستشوی کوسن مبلمان بسیار مهم می‌باشد.

شستن کوسن مبل

با تشخیص جنس پارچه کوسن مبل، درصد ظرافت و همین طور حساسیت این روکش پارچه‌ای کوسن به مواد شونیده خاص روشی مطمئن را برای شستشوی کوسن مبل انتخاب کنید تا کمترین آسیب در حین شستشو به کوسن مبل برسد. در این مطلب ترفند‌های ساده‌ای را برای شستشوی کوسن مبل جهت انجام این کار در منزل ارائه می‌دهیم.

مراحل شستشوی کوسن در منزل

برای شروع کار شستشوی کوسن مبل در منزل باید یک سری اقدامات لازم جهت جلوگیری از آسیب به این لوازم در هنگام شستسوی انجام شود. در این قسمت به بررسی مراحل اصلی شستن کوسن مبل در انواع مختلف می‌پردازیم.

سطح کوسن مبلمان را جارو و گردگیری کنید.

با استفاده از ابزار قلم مو جارو برقی سطح کوسن مبلمان را از سلول‌های مرده گرد و خاک و آثار باقی مانده از موی حیوانات خانگی پاک کنید. این کار به پیش روی بهتر شستشوی کوسن مبل در مراحل بعدی کمک می‌کند.

از جنس پارچه کوسن مبل مطلع شوید.

برای اینکه بدانید در هنگام شستشوی کوسن مبل از چه مواد شوینده و ضدعفونی کننده‌ای استفاده کنید، حتما از جنس پارچه کوسن مبلمان و حساسیت این سبک پارچه به مواد شوینده خاص مطلع شوید. رایج ترین نوع پارچه استفاده شده در دوخت کوسن مبل نخ ترکیبی پنبه، چرمی، وینیل و متان است. برای کوسن های چرم از واکس مبل چرم مصنوعی هم می توانید استفاده کنید.

تگ و اطلاعات شستسوی متصل شده به کوسن را بخوانید.

اغلب کوسن‌های مبلمان به جز مواردی که خودتان سفارش دوخت آنها را داده‌اید به تگ اطلاعات پارچه و شستشوی کوسن مبل مجهر هستند. مثلا برخی علائم S نشان می‌دهد که این پارچه باید بدون دخالت آب و با حلال های خشک تمیز شود و یا WS هر به صورت خشک و هر تر می تواند تمیز شود. W نیز نشان دهنده این است که با مواد شوینده بر پایه آب تمیز شود.

موادشوینده را روی پارچه کوسن مبل تست کنید.

قبل از شروع بخشی از پارچه کوسن را با موادشوینده تست کنید. با این کار اگر پارچه کوسن به ترکیبات ماده شوینده مورد استفاده حساس باشد، تغییر رنگ و شکل می‌دهد.

قبل از شستسوی کوسن مبل لکه زدایی را انجام دهید.

اگر بر سطح کوسن مبلمان لکه‌های چربی، رنگ و مواردی از این قبیل دیده می‌شود، با مواد لکه بر مبل طبیعی و شیمایی با تست قبلی ابتدا لکه را از سطح کوسن مبل پاک کنید. دلیل این کار پخش شدن برخی لکه‌ها و سرایت آنها به دیگر بخش‌های پارچه با قرار گرفتن در معرض مواد شوینده است.

شستشوی کوسن مبل در انواع مختلف

کوسن مبلمان اوصولا هماهنگ با سبک مبل انتخاب می‌شود. دو نوع حالت برای شستشوی کوسن مبل در منزل وجود دارد. یک روش مربوط به شستن کوسن مبل با کاور جداشونده و دیگری با کاور جدا نشدنی می‌باشد.

در حالت ابتدایی می‌توانید با جدا کردن کاور کوسن مبلمان و آگاهی از جنس این روکش آن را در داخل لباسشویی و یا با دست بشویید. اما در حالت بعدی باید روش‌هایی دیگری را برای شستشوی کوسن مبل در نظر بگیرید که در این قسمت به جند نمونه پر کاربرد آن اشاره می‌کنیم.

استفاده از شامپو فرش برای شستن کوسن مبل

به مقدار لازم شامپو فرش را در یک تشت آب گرم ریخته و با یک اسفنج شروع به پاک کردن و شستن کوسن مبل در منزل کنید. برای بهره‌مندی بهتر از خاصیت پاک کننده‌گی شامپو فرش چند قطره مایع ظرفشویی را در این ترکیبات اصافه کنید. پس از گرفتن آب سطح کوسن مبلمان مدت زمانی را برای خشک شدن آن در نظر بگیرید. 

استفاده از بخارشوی برای شستشوی کوسن مبل

یک روش کاربردی برای شستن کوسن مبل در منزل استفاده از قابلیت‌های بخارشوی می‌باشد. طرز استفاده از بخارشوی برای مبل این است که ابتدا نازل بخارشوی با سری اسپری را مستقیم و از فاصله ای نزدیک روی کوسن می گیرند تا جرم و آلودگی‌های آن پاک شود. اما به یاد داشته باشید این روش بیشتر برای شستشوی کوسن‌هایی با پارچه ضخیم پیشنهاد شده و از شستن کوسن مبل‌های قدیمی و طریف در معرض بخار جلوگیری کنید.

استفاده از حلال‌ها و مواد شوینده خشک برای شستن کوسن

در برخی مواقع افراد تمایل دارند بدون استفاده از آب سطح کوسن مبلمان را از آلودگی بوجود آمده تمیز کنند. در این حالت بهترین پیشنهاد به این افراد استفاده از مواد شوینده خشک است. این مواد ضدعفونی کننده بوی قوی دارند و پس از کشیدن آنها بر روی کوسن حتما پنجره‌ها را باز تهویه را فعال کنید.

تماس مستقیم این مواد شوینده با سطح کوسن مبل ممکن است بر پارچه آن آسیب وارد کرده بنابراین از یک پارچه واسط بین مواد شوینده و کوسن مبل استفاده کنید.

در “قالیشویی باباعباس ” به بهترین متخصصین مبل شویی دسترسی دارید.

شستن کوسن با چند روش ساده و کاربردی

همانطور که مشاهده کردید، روش‌های کاربردی و ساده‌ای برای شستشوی کوسن مبل در منزل وجود دارد که بیشتر آنها با دستورات خانگی و مواد طبیعی قابل انجام است.

به عنوان نمونه تمیز کردن مبل با جوش شیرین و آبلیمو بهترین لکه‌برهای طبیعی برای از بین بردن آلودگی و لکه‌های مختلف از سطح کوسن و مبل هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید