دسته‌بندی نشده

اعلاشویی به چه معناست؟

شستشوی فرش نه تنها جهت نظافت و تمیزی منزل بلکه برای بهبود کیفیت و افزایش عمر بیشتر آن، امری الزامی و مهم می باشد. انواع شستشو در قالیشویی ها رایج می باشد، شستشو با آب، شستشو با پودر، شستشو با مواد شوینده و …. شستشوی فرش با هر روش پروسه خود را دارد. در این میان کلمه اعلاشویی حتما توسط کارشناسان فرش برای مردم اشنا می باشد. همانطور که از نامش پیداست کلمه اعلا به معنی بالاتر و برتر می باشد.

اعلاشویی نیز به معنای شستشویی برتر و بالاتر با استفاده از دستگاه  قالیشویی مخصوص، مواد و شامپوهای ویژه می باشد.

قالیشویی باباعباس

فرق عمده شستشوی معمولی با اعلاشویی

فرق عمده شستشوی معمولی با اعلاشویی در نوع استفاده از مواد شوینده می باشد.

در قالیشویی باباعباس تمامی فرش ها با شوینده مایع و مخصوص شستشو میشود.

در اعلاشویی، از مایع جهت شستشو استفاده می نمایند. مزیت استفاده از مایع، حفظ کیفیت فرش و تضمین عمر بیشتر آن می باشد. هم چنین در این شستشوی درجه یک، فرش دوبار با شامپو فرش شسته و در صورت لزوم سفید شویی و لکه برداری از فرش نیز بر روی آن انجام می شود. در نهایت فرش خشک شده و بسته بندی تحویل مشتری می گردد.

همچنین روش خشک شدن فرش نیز در قالیشوی ها متفاوت می باشد

در برخی از قالیشویی فرش به صورت سنتی و در فضای باز و در برخی در فضای بسته و ….

که این امر در کیفیت نهایی تاثیر دارد.

قالیشویی باباعباس

در قالیشویی بابا عباس فرشها پس از شستشو در اتاق مکش قرار گرفته تا تارو پود فرش منظم شده وسپس در گرمخانه با تهویه هوا خشک قرار می گیرد.

قالیشویی باباعباس

چه فرش هایی نیاز به اعلاشویی دارند؟

فرش ها و موکت ها، محل زندگی انواع باکتری ها هستند، باکتری های موجود در آنها به شدت می تاوانند باعث ابتلا افراد به بیماری های گوناگون و حتی مرگبار گردند. وجود فرش های کثیف در خانه سبب ابتلا ی افراد به بیماری هایی مانند ذات الریه گردد. رسوبات به جا مانده از کف کفش و سایر وسایل حتی از بدنه توالت کثیف تر و شامل میزان بالایی از باکتری هاست، از این رو توصیه می گردد فرش ها بصورت متناوب جارو و حداقل سالانه جهت شستشو به قالیشویی فرستاده شوند.

قالیشویی باباعباس

یکی از انواع روش های شستشو همانطور که در بالا اشاره شد اعلاشویی می باشد، هرچند شستشوی معمولی نیز باعث تمیزی و از بین بردن باکتری ها فرش می گردد اما این روش، اطمینان ما را از پاک شدن تمام باکتری ها از فرش کامل می نماید.

قالیشویی باباعباس

در پاسخ به این پرسش که چه فرش هایی نیاز به اعلاشویی دارند باید پاسخ داد،از آنجایی که فرش های دستبافت به دلیل نوع بافت و الیاف به کار رفته در آنها چون از حساسیت بالاتری نسبت به فرش های ماشینی برخوردارند، پیشنهاد می گردد از این روش برای شستشوی آنها به کار برده شود.

قالیشویی باباعباس

هزینه اعلاشویی در قالیشویی ها

هزینه شستشوی قالی درقالیشویی ها به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. از انواع پارامترهایی تاثیر گذار در هزینه قالیشویی می توان به ابعاد، نوع بافت و جنس الیاف فرش اشاره نمود. یکی دیگر از انواع پارامترهای تاثیر گذار در هزینه شستشو نوع شستشو می باشد. از آنجایی که در اعلاشویی فرش ها از مایع شوینده به جای اب استفاده می گردد.

قالیشویی باباعباس

قاعدتا هزینه شستشو به روش اعلاشویی می بایستی بیشتر از هزینه شستشوی فرش به روش عادی باشد. هم چنین از انجایی که در این روش، قالی دوبار شسته می شود نیاز به آب و شامپوی بیشتر و در نتیجه هزینه بیشتر نیز می باشد. هزینه سفیدشویی و لکه بری فرش نیز در مجموعه اعلاشویی فرش وجود دارد را نیز نباید در این موضوع از یاد برد.

قالیشویی باباعباس

نتیجه گیری

اگر بخواهیم از تمامی مطالب بالا نتیجه ای کلی بگیریم باید بیان کنیم که اعلاشویی روشی مطمئن و قابل اعتماد برای شستشوی فرش ها بخصوص فرش های دستبافت می باشد که طبیعتا به خاطر مواد مصرفی و زحمت های بیشتر مقرون هزینه بیشتری نسبت به شستشوی عادی می باشد.

قالیشویی باباعباس
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
آنلاین سفارش دهید و تخفیف بگیرید